16.10.2019
 

Gniazda... Pałace i dwory w Grójeckiem
POKAŻ...

Instytut Genealogii®
Polska Kapituła
Heraldyków i Genealogów

Różanna 4b
26 - 425 Odrzywół
pow. przysuski

tel. 603 633 905
instytut@instytut-genealogii.com.pl

          
        
Mirosław Wiśniewski - *15 września 1954 w Zagnańsku w woj. świętokrzyskiem. Absolwent Technikum Leśnego tamże – 1974. Długoletni pracownik Świętokrzyskiego Parku Narodowego – leśniczy leśnictwa Podgórze w gminie Bodzentyn.
Poeta,Replica Patek Philippe Watches korespondent tygodnika ANGORA i Marka Koprowskiego – poety - z Działu Łączności z Czytelnikami.
        Jego muzą i przewodniczką duchową w świecie poezji, jest Joanna Kulmowa - nestorka poetek polskich - której życie i dokonania wywarły poważny wpływ na osobowość, postrzeganie natury i twórczość poety.
           Mirosław Wisniewski należy – bez wątpienia – Tag Heuer Replica Watches do twórców średniego pokolenia, ale…znajduje się jeszcze na etapie poszukiwań. I choć poetycko sadowi się on już dość krzepko w plejadzie mu podobnych, to jego sposób wyrażania myśli, wyzwalania wrażeń i używane słownictwo, wymagają cyzelowania i obróbki. Jego poezja powoli się krystalizuje i zaczyna być już wielce indywidualna i rozpoznawalna.
            Owa wieloletnia symbioza z surową naturą Gór Świętokrzyskich i samotność przeżywania wrażeń, ukształtowała jego osobowość, wyzwalając u niego umiejętność dostrzegania spraw i rzeczy przez innych niezauważanych. Te lokowane w wierszach, wyraźnie określają jego przesłanie.Po tamtej stronie marzeń

Zbiór lirycznych wierszy autorstwa Mirosława Wiśniewskiego, leśniczego leśnictwa Podgórze w gminie Bodzentyn, w Świętokrzyskim Parku Narodowym, wydana w lutym 2010 roku.
Czytaj więcej...
Piękno jest w Tobie

„Piękno jest w Tobie” – to kolejny zbiór wierszy autorstwa Mirosława Wiśniewskiego – barda Puszczy Jodłowej - wydany we w drugiej dekadzie września 2013 roku przez Instytut Genealogii. Jest on kontynuacją liryków, opublikowanych w roku 2010. Tym razem dedykowany Joannie i Janowi Kulmom.
Czytaj więcej...