19.09.2021
Powiatowi sąsiedzi.... new

W dniu 1 września 2021 roku regionalistyka grójecka wzbogaciła się o kolejny zbiór regionalnych esejów historycznych pt. Grójec i sąsiedzi – autorstwa Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego, zawierająca kilkanaście rozdziałów traktujących o ludziach i sprawach regionu, w odniesieniu do jego związków z powiatami sąsiednimi: piaseczyńskim, przysuskim i rawskim.

 
CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Niespodzianka

W sierpniu 2021 roku na rynek księgarski weszła nowa monografia mini regionu zawartego na obszarze powiatu przysuskiego, pt. Sady – Kolonia. Dzieje parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Opowieść sentymentalna, przygotowana na uroczystość 100 – lecia tej parafii.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Honorowy Obywatel wsi Nieznamierowice

Dzień 27 czerwca 2021 roku przeszedł już do historii. Był to jednak dzień wyjątkowy, bowiem tego dnia mieszkańcy  wsi Nieznamierowice, położonej gminie Rusinów powiatu przysuskiego w woj. mazowieckim, spotkali się na rozległym błoniu nad Drzewieczką, aby świętować powitanie lata.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
Kolejny sukces literacki

Niezwykła passa literacka Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego, trwa nadal. Jego wieloletnie prace dotyczące dziejów Mazowsza Południowego, popularyzujące ten region, zyskały uznanie, nie tylko na obszarze, którym je poświęcił.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...

Spotkanie w Nieznamierowicach

14.06.2021 o godz. 12.oo, dyrekcja i uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Andrzeja Boboli w Nieznamierowicach w gminie Rusinów powiatu przysuskiego, gościli znanego regionalistę Andrzeja Zygmunta Rolę – Stężyckiego, autora niezwykłej monografii tej miejscowości pt. Nieznamierowice. Niegdyś miasto. Opowieść subiektywna.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...
„Majtki babuni i inne facecje”
W dniu 5.03.2020 o godz. 18.oo w Sali Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej im Władysława Skarbimira Laskowskiego, na swoim kolejnym spotkaniu autorskim, Andrzej Zygmunt Rola – Stężycki, zaprezentował licznie przybyłym Czytelnikom i sympatykom regionu swoją interesującą propozycję regionalistyczną.

CZYTAJ CAŁOŚĆ...